/ Czy wiesz że…

Siarka i wapń to jedne z najważniejszych składników odżywczych dla roślin uprawnych. Dostarczanie ich roślinom jest  bardzo ważne dla wzrostu i jakości plonów. 
Nawożenie sadów siarczanem wapnia
Rolnicy, w celu zapewnienia wysokiej wydajności rolnej, stosują intensywne nawożenie nawozami mineralnymi. Często nawożąc przekraczają zalecane dawki. Stwarza to sytuację, w której składniki pokarmowe (NPK) nie zostają w całości wykorzystane przez rośliny.
Opłacalność stosowania jakiegokolwiek nawozu zależy od szeregu czynników, w których siarczan wapnia jest w stosunku do azotu, ważnym lecz drugoplanowym składnikiem.
Nawożenie wapniem i siarką wiosną daje zdrowe owoce
Nawożenie wapniem i siarką wiosną ma istotny wpływ na jakość i plonowanie owoców zbieranych jesienią. Zapewnia roślinom odpowiednie warunki do wzrostu, rozwijania się i wytwarzania zdrowych i smacznych owoców.
siarczan wapnia rozsiewany w polu wczesna wiosną
Pomiędzy kryształami znajduje się pozostałość wody po produkcyjnej, która powoduje, że wilgotność jego wynosi ok 7%. Ta cecha fizykochemiczna sprawia, że aplikację nawozu można wykonywać przy użyciu wszelkiego rodzaju rozsiewaczy stosowanych do wapna nawozowego.
zanieczyszczenie wód gruntowych
Możesz być eko i mieć z tego korzyść? Jak rozwiązać niedobór siarki w glebie? Siarczan wapnia, czysty związek nieorganiczny, otrzymywany np. w procesie mokrego odsiarczania spalin w elektrowniach i elektrociepłowniach to dla roślin doskonałe źródło siarki i wapnia.
Siarka elementarna składnik nawozów, który zakwasza glebę. Rośliny potrzebują siarki siarczanowej czyli takiej, która jest pobierana bezpośrednio. Ta forma nie zakwasza gleby. A jak działa Siarka elementarna?
uprawa ziemniaka z nawozem AgroSulCa
Istotne znacznie w uprawie ziemniaków jest jego stanowisk, które wymaga odczynu lekko-kwaśnego, a nawet kwaśnego (5,2-5,5). Ziemniaki są wrażliwe na odczyn gleby, którego wzrost powyżej podanego zakresu prowadzi do pojawienia się parcha zwykłego.
stosować o kazdej porze
Ogólna zasada stosowania nawozu siarkowo wapniowego AgroSulCa polega na zastosowaniu go w dawce nie mniejszej niż 1 t/ha pod wszystkie rośliny. Można stosować o każdej porze roku
Agrosulca siarczan wapnia wysiewany po żniwach
Siarczan wapnia zastosowany po zbiorze kukurydzy poprawia strukturę i właściwości gleby- zawiera duże ilości wapnia 21%, niezbędnego do zapobiegania jej zbitości. Poprawia również gospodarkę wodną gleby, zwiększając jej zdolność do retencji wody.
Wysiew nawozu AgroSulCa
Co spowoduje wprowadzenie do gleby optymalnych dawek siarczanu wapnia w ilości od 1 -2 t/ha: 1. stymulację populacji bakterii i grzybów w glebie; 2. zwiększy dynamikę mineralizacji nawozów naturalnych i organicznych wprowadzonych do gleby
nawożenie siarczanem wapnia
Odpowiedni poziom zawartości siarki i wapnia wspomaga aktywność korzeni oraz powoduje efektywne pobieranie azotu, co w dalszej kolejności warunkuje ilość i jakość plonu. We wszystkich gospodarstwach trwają zabiegi agrotechniczne po żniwach,  przygotowujące pola do siewów zbóż ozimych. 
uprawa pomidorów; zastosowanie nawozu AgroSulCa
Wapń jest niezwykle ważny zarówno dla prawidłowego funkcjonowania gleby, jak i dla rośliny. Wapń jest głównym składnikiem glebowego kompleksu sorpcyjnego (GPS). W idealnym modelu GPS wapń jako kation Ca2+, stanowi 65%. Drugi w kolei składnik jest Mg2+ stanowi 10% a potas K+ 5% . W sumie tzw. kationy zasadowe stanowią 80% GPS.
AgroSulCa zapobiega zanieczyszczeniom wód gruntowych
Nadwyżki nawozów pod wpływem opadów spływają do zbiorników i cieków wodnych powodując ich zanieczyszczenie. Dostarczone do wód powierzchownych składniki pokarmowe wpływają na rozwój roślinności wodnej oraz glonów, powodując zarastanie zbiorników i przyczyniając się w do zaniku życia biologicznego.

?
?