Synchronizacja stosowania Agrosulki z terminarzem stosowania obornika w zasadzie nie koliduje, lecz celem pełnego zabezpieczenia przed stratami azotu należy zwrócić uwagę na odczyn nawozu.
Wariant A. pH ≈ 7,0; nieznaczny udział węglanów
W takich warunkach odczynu nawozu, celem zmniejszenia nakładów na orkę/mieszanie gleby nawóz stosujemy w pierwszej kolejności, a w drugiej obornik. Oba składniki następnie przeorujemy w taki sposób, aby całkowicie zakryć obornik. Po upływie 3(4) tygodni wykonujemy ponowny zabieg mieszania, lecz na głębokość o 5-cm większą. W ten sposób pierwotny mulcz organiczno-mineralny, w którym nastąpiły już intensywne procesy mineralizacji obornika doprowadzi do powstania w glebie warunków, sprzyjających dobremu rozpuszczaniu AgroSulki. Orkę zimowa wykonujemy w taki sposób, aby poprzednią warstwę rozmieścić równomiernie w glebie.
Wariant B. pH > 7,0; umiarkowany udział węglanów
W pierwszej kolejności stosujemy AgroSulkę, którą następnie mieszamy z gleba na kilka cm (5-7 cm; po upływie 3(4) tygodni, o ile gleba w tym okresie była wilgotna, można z powodzeniem zastosować obornik. Orkę zimowa wykonujemy w taki sposób, jak podano powyżej. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie AgroSulki po żniwach, a obornik pod orkę zimową.
Wariant C. pH ≈ 6,5 ; brak węglanów
Nawóz o odczynie obojętnym można stosować przed, razem z obornikiem, na obornik. W kolejnym etapie wykonujemy zabieg mieszania lub orki. Pozostałe zabiegi wykonujemy, tak, jak w punkcie A.